אחזקה וסחר בסמים

סחר בסמים או אחזקה וסחר בסמים הנה עבירה קשה והסיכון הכרוך בעיסוק זה הנו מסוכן מכמה טעמים. ראשית, במדינת ישראל קיימת אפס סובלנות למי שהורשע בסחר ואין זה משנה אם מדובר בסחר בגראס או בקוקאין.

בנושא זה אין מחלוקת כי נדרשת התמחות מיוחדת במינה שכן, כדי לזכות נאשם בסחר יש להפוך כל אבן “ראייתית”. לדוגמא שרשרת הסם. בעניין זה אומר מספר מילים תוך המחשה.

ניהלתי תיק שבו הואשם ראש החבורה, שכן יש לנו את הסוחרים הקונים ממנו את המוצר, ישנם את הבלדרים המובילים את המוצר ארצה אם תרצו וישנם כמובן עוד רבית אחרים.

בתיק שניהלתי בו הואשם מרשי בסחר של 7 ק”ג מסוג קוקאין, לו היה מורשע היה נדון ללא פחות מאשר תשע שנות מאסר וללא עבר פלילי.

במהלך החקירה שאלתי את עורך המזכר( מסמך מהותי בחקירה) האם הוא ערך את המזכר שכותרתו הפקדת סם בכספת. כלומר, הפקדה של שבעת הקילוגרמים בכספת הראיות והוא השיב כי אכן כך, או אז הקשיתי ושאלתי האם הפקיד את הסם בעצמו, מאחר שערך מזכר שבו טען כי רשם את הראייה והפקיד אותה. העד השיב בחיוב, אלא שמאחר שלמדתי ל”קרוא” את פניהם של החשודים, היה ברור לי שהוא משקר!

או אז עלה שותפו לתפיסה זחוח ומאושר. שאלתי הראשונה בעיתוי הנכון הייתה תאר לי כיצד רשמת את המוצג רשמתי את המוצג במספר שמופיע מעל גבי המעטפה והפקדתי בתחנה.( לא אציין את שמה). חייכתי ושאלתי את העד האם ערך מזכר על כך הלה השיב ” בוודאי”. כאן רבותיי הגיע סופה של פרשת הראיות והנאשם זוכה. עד כך חשובה שרשרת הראיות.

ראיה נוספת חשובה לא פחות הנה קשר העין בין השוטר לבין הסם כאשר נניח הסם מושלך מרכב. כשאני מקשה על החוקרים, אני מגלה לעתים כי לא היה קשר רציף שאז אין לייחס לנאשם את עבירת האחזקה או הסחר. עבירת הסחר מסוכנת מאד ויכולה במקרים של שידול או שימוש בסם ליד קטין או קטינים להגיע עד 25 שנות מאסר- הזהרו! ואם נכשלתם- דלתות משרדי תמיד זמינות לכם.

אחזקת סמים לצריכה עצמית

עבירה פחות סקסית אם תרצו. עם זאת כדי להמנע מהרשעה, ובהנחה שאין לחובתכם הרשעות קודמות, אפשר ואין זה מופרך לסיים את הדיון בבית משפט ללא הרשעה או לחלופין לעונש קל שבקלים. היום המגמה הנה מגמה שיקומית ולצורך כך ראוי שאוכל להציג בבית המשפט תחילת שיקום שעה שטרם נתפסתם. ברשות משרדי אלפי סודות מקצועיים. מקווה שלא תיאלצו להגיע אליי.

גם מי שהורשע בעבר ניתן, בניגוד לעבירות אחרות, להאריך את תקופת המאסר על תנאי במשך פעמים רבות.

הימנעו מהפקדת העתיד שלכם בדי כאלו שלא מכירים ממש מקרוב את רזי התחום.

תוכן עניינים
אחזקה וסחר בסמים

לקבלת ייעוץ מקצועי חייגו עכשיו 050-8004-269 או מלאו את הפרטים

לקבלת ייעוץ מקצועי
חייגו עכשיו 050-8004-269
או מלאו את הפרטים

ניהול תיקים מורכבים

תחומי התמחות

טכנולוגיה

בכל חברה פרטית, בית עסק, מוסד ציבורי או ממשלתי ישנו מידע חשוב השמור בצורה מוצפנת. ברגע שהמערכות נפרצות על ידי האקרים וארגונים שונים.

אבטחת מידע

נושא אבטחת המידע הוא אחד הנושאים החשובים ביותר עבור חברות בישראל. מידע פנימי של חברה יכול לכלול נתונים רבים כגון מידע על פטנטים ועוד.

תביעות לשון הרע

הטכנולוגיה המודרנית וההתפתחות המהירה שלה מציבות אתגרים שעימם על מערכת המשפט להתמודד כשהיא משתמשת בכלים הקיימים ומתאימה אותם למציאות.

ליטיגציה בתחום הסייבר

חברות וארגונים בישראל נאלצים לעמוד בסטנדרטים גבוהים בשמירה על המידע שלהם במערכות המחשוב. חוק הגנת הפרטיות אינו מיושם והמחוקק לא השכיל להבין זאת.

זכויות יוצרים

חוק זכות יוצרים, התשסתשס"ח-2007 מגדיר את סוגי היצירות שעליהן חלה הגנת זכות יוצרים בס 4 לחוק 4. היצירות שבהן יש זכות יוצרים (א).

תביעות נזיקין ברשת

תביעות נזיקין בעידן הטכנולוגיה נועדה להבטיח כי חברות מוסדות רשויות, בנקים וחברות ביטוח ישכילו להבין כי חוק הגנת הפרטיות חייב להיות מיושם על ידיהם.

דילוג לתוכן