אמצעי לחימה

סעיף 144 לחוק העונשין התשל”ז-1977 מאגד בתוכו את ככלל המעשים אשר יבואו בגדרו ובכלל זה, אחזקת אמל“ח (אמצעי לחימה), הובלתו, נשיאתו ומסירתו/ מכירתו לאחר. אין צורך ובכך טמונה סכנה רבה להוכיח את היסוד הנפשי שבדרך כלל נדרש לצורך הוכחת העבירה. כמובן שישנן עבירות בקשר לעבירות הנשק חמורות לא פחות כגון ייצור אמל”ח וסחר תדיר בו ללא רישיון.

מדינת ישראל לדוגמא סוחרת עם מדינות רבות במכירה או ברכישת אמל”ח אוי לאדם או לחבורה שתעשה זאת ללא רשיון כדין.

גם במקרים אלו מגלה המגינה “אפס סובלנות” כלפי עבירות בנשק. בשנים האחרונות נאבקת משטרת ישראל, לא בהצלחה רבה בעבירות האחזקה והשימוש במגזר הערבי.
אמר לי פעם לקוח תושב לוד ממשפחת פשע, מספר עו”ד בנדל רונן, כי ” אילו היו שמים מגנט מעל העיר לוד, היו נדבקים אל המגנט יותר נשקים מאשר יש למשטרת ישראל”. די במציאת אקדח אצל אדם נורמטיבי לחלוטין, ללא רישיון כמובן, כדי להעמידו לדין כאשר העונש עלול, אולי לא במקרה של אדם ללא עבר פלילי, להגיע לעונשים קשים מאד.

נשק בהתאם לסעיף 144 (ג) לחוק העונשין מפרט מהו נשק שאחזקתו אסורה ובין השאר מדובר בקליעים, כלים המסוגלים לירות כדור, פגזים כמובן,רימון, או כל חומר נפיץ אחר אשר ביכולתו להמית.
חוק כלי ירייה תש”ט-1949, בא להוסיף על הוראות חוק העונשין תוך ששם מובהר כי אדם לא יחזיק ולא יישא כלי נשק, אלא על-פי רישיון נשיאת נשק ורישיון החזקת נשק שהונפק לו. חוק זה מסדיר מפורשות את הליך הנפקת רישיון הנשק והתנאים לקבלתו, וגם הוא מזהיר את מי שיחזיק בנשק ללא היתר כדין וללא רישיון כחוק, בעונש הקבוע הצפוי לו.

יבוא נאשם ויטען כי לא השתמש נניח באקדח. בתי המשפט מאסו בטענה זו ולכן קיימת חזקה לפיה די בשימוש אפשרי כדי להניח תשתית רחבה לסכנה הטמונה אך באחזקת הנשק. הזהרו לכם.

אמצעי לחימה

לקבלת ייעוץ מקצועי חייגו עכשיו 050-8004-269 או מלאו את הפרטים

לקבלת ייעוץ מקצועי
חייגו עכשיו 050-8004-269
או מלאו את הפרטים

ניהול תיקים מורכבים

תחומי התמחות

טכנולוגיה

בכל חברה פרטית, בית עסק, מוסד ציבורי או ממשלתי ישנו מידע חשוב השמור בצורה מוצפנת. ברגע שהמערכות נפרצות על ידי האקרים וארגונים שונים.

אבטחת מידע

נושא אבטחת המידע הוא אחד הנושאים החשובים ביותר עבור חברות בישראל. מידע פנימי של חברה יכול לכלול נתונים רבים כגון מידע על פטנטים ועוד.

תביעות לשון הרע

הטכנולוגיה המודרנית וההתפתחות המהירה שלה מציבות אתגרים שעימם על מערכת המשפט להתמודד כשהיא משתמשת בכלים הקיימים ומתאימה אותם למציאות.

ליטיגציה בתחום הסייבר

חברות וארגונים בישראל נאלצים לעמוד בסטנדרטים גבוהים בשמירה על המידע שלהם במערכות המחשוב. חוק הגנת הפרטיות אינו מיושם והמחוקק לא השכיל להבין זאת.

זכויות יוצרים

חוק זכות יוצרים, התשסתשס"ח-2007 מגדיר את סוגי היצירות שעליהן חלה הגנת זכות יוצרים בס 4 לחוק 4. היצירות שבהן יש זכות יוצרים (א).

תביעות נזיקין ברשת

תביעות נזיקין בעידן הטכנולוגיה נועדה להבטיח כי חברות מוסדות רשויות, בנקים וחברות ביטוח ישכילו להבין כי חוק הגנת הפרטיות חייב להיות מיושם על ידיהם.

דילוג לתוכן