גניבת מידע באינטרנט

גניבת מידע באינטרנט. עבריינות של המאה ה-21

אמנם המחשב נכנס לחיינו לא מזמן כל כך. אך עם הפיכתו של מחשב ה-PC לנפוץ, ויתרה על כך פריצתה לעולם של רשת האינטרנט והשתכללותה המואצת ככל שהזמן עובר, הפכו עבירות מחשב ואינטרנט כגון גניבת מידע באינטרנט ועוד, לנפוצות ומאיימות על המהלך התקין של החיים. אנו במשרד עו”ד רונן בנדל מציעים לציבור הגולשים שירות עורך דין טכנולוגיה בכלל ועורך דין אינטרנט בפרט בכדי להגן עליכם ולמצות את הדין עם העבריינים במידה והייתה בכם פגיעה במרחב הטכנולוגי.

חוק המחשבים

לאור השינויים וההתפתחויות הטכנולוגיות אף בישראל ראה לנכון המחוקק לחוקק חוק אשר יסדיר באופן נורמטיבי את ההתנהגויות הפסולות באמצעות מחשב ואת העונשים עליהן. חוק זה הינו חוק המחשבים. המניעים העיקריים לחקיקתו הינם המקום המרכזי אשר תופסים מחשבים בחיינו והקשיים בהתאמת הדין הקיים בתחומי העונשין והנזיקין לעבירות מחשב ואינטרנט.

עבירות מחשב עפ”י חוק

בין כלל עבירות מחשב ואינטרנט עפ”י חוק המחשבים תוכלו למצוא מגוון עבירות אשר מקימות גם עילת תביעה אזרחית שתאפשר לתבוע פיצויים. בין העבירות:

  • הפרעה או שיבוש לפעילות תקינה של מחשב.
  • העברה או אחסון מידע או פלט כוזב (למשל על-ידי כתיבת תוכנה שזו תהיה תוצאת השימוש בה).
  • פעולות אסורות בתוכנה (כגון עריכתה על מנת לאפשר לבצע בה אחת מן העבירות דלעיל).
  • חדירה למחשב שלא כדין ובכללה גניבת מידע באינטרנט…

גניבת מידע, ומתי ניסו לדוג אתכם בפעם האחרונה?

מושג הדיוג (Phishing באנגלית) הינו מושג מעולם עבירות מחשב שעוסק בניסיון לגניבת מידע באינטרנט, בדרך כלל מידע רגיש, כגון שמות משתמש וסיסמאות או פרטים פיננסיים, וזאת תוך התחזות. על פי רוב התוקף יתחזה לאתר מוכר וישלח הודעת מסר מיידי או דואר אלקטרוני עם קישור שלחיצה אליו תפנה את הגולש למילוי פרטים אישיים תוך ניצול אי ידיעתו כי המדובר במתחזה. דיוג מהווה פלטפורמה ראשונית לתקיפת סייבר בה יכול להיגרם נזק רב למחשב הנפרץ ולבעליו.

אנו משרד עורך דין טכנולוגיה רונן בנדל מתמחים בהגנה עליכם ציבור הגולשים. הותקפתם או שאתם חוששים שהותקפתם, פנו לייעוץ עם עורך דין אינטרנט מטעם משרדינו ותקבלו את תמונת המצב המקצועית והאמינה ביותר בפן המשפטי.

צרו קשר בטלפון 074-764-84-66

גניבת מידע באינטרנט

לקבלת ייעוץ מקצועי חייגו עכשיו 074-764-84-66 או מלאו את הפרטים

ניהול תיקים מורכבים

תחומי התמחות

טכנולוגיה

בכל חברה פרטית, בית עסק, מוסד ציבורי או ממשלתי ישנו מידע חשוב השמור בצורה מוצפנת. ברגע שהמערכות נפרצות על ידי האקרים וארגונים שונים.

אבטחת מידע

נושא אבטחת המידע הוא אחד הנושאים החשובים ביותר עבור חברות בישראל. מידע פנימי של חברה יכול לכלול נתונים רבים כגון מידע על פטנטים ועוד.

תביעות לשון הרע

הטכנולוגיה המודרנית וההתפתחות המהירה שלה מציבות אתגרים שעימם על מערכת המשפט להתמודד כשהיא משתמשת בכלים הקיימים ומתאימה אותם למציאות.

ליטיגציה בתחום הסייבר

חברות וארגונים בישראל נאלצים לעמוד בסטנדרטים גבוהים בשמירה על המידע שלהם במערכות המחשוב. חוק הגנת הפרטיות אינו מיושם והמחוקק לא השכיל להבין זאת.

זכויות יוצרים

חוק זכות יוצרים, התשסתשס"ח-2007 מגדיר את סוגי היצירות שעליהן חלה הגנת זכות יוצרים בס 4 לחוק 4. היצירות שבהן יש זכות יוצרים (א).

תביעות נזיקין ברשת

תביעות נזיקין בעידן הטכנולוגיה נועדה להבטיח כי חברות מוסדות רשויות, בנקים וחברות ביטוח ישכילו להבין כי חוק הגנת הפרטיות חייב להיות מיושם על ידיהם.

דילוג לתוכן