חקירות סייבר

מהם חקירות סייבר

חקירת סייבר היא תהליך של קביעת האמת לגבי הפרת חוק לכאורה או חשד במרחב הווירטואלי. חקירות סייבר מבוצעות על ידי רשויות אכיפת חוק, מודיעין צבאי ואנשי ביטחון כדי לאסוף ראיות על מנת לתמוך בהעמדה לדין פלילי. חקירות אלו ידועות גם בשם חקירות עבירות מחשב.

חקירות סייבר נעשות ממגוון סיבות. חלקם מתנהלים כדי לחקור גניבה, הטרדה או פעילויות פליליות אחרות. אחרים מתנהלים לאיסוף ראיות בתיקים אזרחיים.

חקירות רבות מתחילות בניתוח ראשוני של נתונים או רמזים שנמצאו במכשיר או ברשת. הכלים כוללים תוכנת שחזור נתונים, תוכנת רישום הקשות, תוכנות לזיהוי פלילי מחשבים וכלים לניתוח תעבורת רשת.

שלבי התמודדות עם חקירות סייבר

חקירות סייבר הן חלק מהותי מהעבודה עבור רשויות אכיפת החוק מכיוון שפשיעת סייבר גוברת באופן אקספוננציאלי. עם זאת, ההתמודדות איתם יכולה להיות משימה לא פשוטה. זה דורש כישורים מיוחדים ומומחיות שלא קל לרכוש.

השלב הראשון הוא להבין איזה סוג של נתונים צריך לחקור מכיוון שהם יכולים לנוע בין ראיות דיגיטליות, דיווחים על פשעי סייבר, פוסטים במדיה חברתית, מידע אישי באינטרנט או תקשורת.

השלב השני הוא לאסוף את מקורות הנתונים הללו למקום אחד שניתן לנתח על ידי החוקרים על מנת לזהות חשודים אפשריים, לצפות איומים ופשעים עתידיים ולחזות כיצד עליהם להמשיך.

התמודדות משפטית בינ”ל עם תקיפות סייבר

מערכת המשפט מתפתחת ומסתגלת להתמודדות עם המורכבות המוגברת של חקירות סייבר. ככל שהחוק יתפתח יותר בתחום זה, עלינו לצפות לראותו מטפל בבעיות מתעוררות כגון:

– שיתוף פעולה בינלאומי: החוק צריך להיות מסוגל לטפל במקרים שחוצים גבולות.

– ההשפעה של סמכות שיפוט חוץ טריטוריאלית: החוק צריך לשקול כיצד הוא יתייחס להאקרים בחו”ל.

– הסגרות והסכמי סיוע משפטי הדדי: המערכת המשפטית זקוקה לדרך שבה מדינות יוכלו לשתף מידע רגיש זו עם זו.

ייעוץ משפטי לאבטחת מידע סייבר

מתקפות הסייבר נמצאות במגמת עלייה כמו שנאמר. עסקים וסטרטאפים הופכים יותר ויותר מטרות לאיומים המקוונים הללו. דרך טובה אחת לשמור על בטיחות היא לקבל ייעוץ משפטי בנושא אבטחת מידע וסייבר, שיעזור לך לוודא שהחברה שלך לא מפרה שום חוק או משאירה את עצמך חשופה להתקפות סייבר.

ייעוץ משפטי לאבטחת מידע סייבר על ידי עורך דין סייבר הוא גורם חשוב בהגנה על החברה שלך מפני אסון. אם לא תיזהר, אתה עלול בסופו של דבר לערער את החוק ולהשאיר את החברה שלך פתוחה לתביעות, וזה משהו שאף אחד לא רוצה להתמודד איתו.

עורך דין ליטיגציה בנושא סייבר

עורכי דין בתחום ליטיגציה בתחום הסייבר יכולים לראות עלייה בעומס העבודה שלהם. הסיבה לכך היא שמספר תיקי הליטיגציה בתחום הסייבר הולך וגדל. עורכי דין אלו אחראים לכל מה שקשור למקרי ליטיגציה הכוללים נכסי סייבר, לרבות הונאות מסחר אלקטרוני, הונאת מחשבים ותביעות משפטיות בנושא הפרת מידע.

עורכי דין אלה יכולים לעבוד עם רשויות אכיפת חוק וגורמים ממשלתיים כדי לחקור מקרי פשעי סייבר. הם יכולים גם לייעץ לעסקים כיצד להגן על עצמם מפני פשעים אלו באמצעות הכשרה או מתן כלים שהם צריכים.

אם אתם מעוניינים לפנות לעורך דין ליטיגציה מקצועי לחקירות סייבר, הגעתם למקום הנכון! משרד עורכי דין רונן בנדל מספק ייעוץ וליווי משפטי לחברות, ארגונים וגופים במגזר הפרטי, העסקי, הציבורי והממשלתי בתחום הסייבר. הניסיון של משרד עורכי דין רונן בנדל, בניהול תיקי סייבר בבתי המשפט, הוא ייחודי וכולל ליווי תיקי סייבר עוד כשהתחום היה בחיתוליו בתחילת שנות ה-90 של המאה ה-20.

תוכן עניינים
חקירות סייבר

לקבלת ייעוץ מקצועי חייגו עכשיו 050-8004-269 או מלאו את הפרטים

ניהול תיקים מורכבים
תחומי התמחות

טכנולוגיה

בכל חברה פרטית, בית עסק, מוסד ציבורי או ממשלתי ישנו מידע חשוב השמור בצורה מוצפנת. ברגע שהמערכות נפרצות על ידי האקרים וארגונים שונים.

אבטחת מידע

נושא אבטחת המידע הוא אחד הנושאים החשובים ביותר עבור חברות בישראל. מידע פנימי של חברה יכול לכלול נתונים רבים כגון מידע על פטנטים ועוד.

תביעות לשון הרע

הטכנולוגיה המודרנית וההתפתחות המהירה שלה מציבות אתגרים שעימם על מערכת המשפט להתמודד כשהיא משתמשת בכלים הקיימים ומתאימה אותם למציאות.

ליטיגציה בתחום הסייבר

חברות וארגונים בישראל נאלצים לעמוד בסטנדרטים גבוהים בשמירה על המידע שלהם במערכות המחשוב. חוק הגנת הפרטיות אינו מיושם והמחוקק לא השכיל להבין זאת.

זכויות יוצרים

חוק זכות יוצרים, התשסתשס"ח-2007 מגדיר את סוגי היצירות שעליהן חלה הגנת זכות יוצרים בס 4 לחוק 4. היצירות שבהן יש זכות יוצרים (א).

תביעות נזיקין ברשת

תביעות נזיקין בעידן הטכנולוגיה נועדה להבטיח כי חברות מוסדות רשויות, בנקים וחברות ביטוח ישכילו להבין כי חוק הגנת הפרטיות חייב להיות מיושם על ידיהם.

דילוג לתוכן