סוגי תקיפות סייבר

באילו סוגי תקיפות סייבר אתם יכולים להיתקל ומה עושים במקרה וזה קורה לכם?

לוחמת הסייבר כבר הפכה לאחד האיומים הגדולים ביותר על חברות, ארגונים וממשלות. המטרה של לוחמת הסייבר היא לפגוע בסייברספייס (המרחב הרשתי) של חברה או ארגון במטרה לאסוף מידע ולפגוע בחומרה ובתוכנה. ישנם סוגים רבים של לוחמת סייבר ואם נפגעתם באחד מהם כדאי שתכירו את הדרכים להתמודד איתן. אנחנו במשרד עורכי דין רונן בנדל מלווים משפטית מאות חברות, ארגונים ואנשים פרטיים אשר נפגעו באחד מסוגי חקירות סייבר ותקיפות סייבר הקיימות היום.

סוגי תקיפות סייבר הנפוצות ביותר בשנים 2021 – 2022

על מנת להבין ממה נפגעתם ולבחור את הפתרון הנכון מבחינה משפטית, סקרנו עבורכם את סוגי תקיפות הסייבר הנפוצות ביותר היום, והן:

=         DICTIONARY – התקיפה מתחילה עם קובץ סיסמאות אותו התוקף מנסה להריץ על דף באתר או במערכת מאובטחת.

=         HYBRID – ניסיון להריץ קומבינציות שונות של סיסמאות במקביל לשימוש בקובץ סיסמאות קיים על מנת לפענח את סיסמאת הכניסה למערכת/אתר.

=         BRUTE FORCE– שימוש בקומבינציות סיסמאות על מנת להגיע לסיסמא של האתר. הרצת כל האפשרויות מהסיסמא הראשונית aaaaaa ואז aaaaab וכן הלאה.

=         BIRTHDAY – המטרה היא לגלות 2 אנשים שיש להם את אותה סיסמא על ידי הרצת קובץ סיסמאות על 2 חשבונות במקביל.

=         MITM – התחזות למערכת מידע על מנת להאזין לשיחה וירטואלית או טלפונית בין 2 אנשים.

=         SPAM MESSAGES – שליחת כמות גדולה של דואר “זבל” בהודעות טלגרם או ווטסאפ בדרך כלל עם פרסומת מזוייפת.

איך מתמודדים עם התקפת סייבר על מחשבי החברה?

כאשר חברה או ארגון נפגעים מתקיפת סייבר, הם צריכים להתחיל לפעול ב-2 מישורים – מישור אחד הוא המישור הטכני של תיקון המערכות וחזרה לשגרת עבודה והמישור השני הוא המישור המשפטי. אנחנו במשרד עורכי דין רונן בנדל מציעים לכם את הליווי המשפטי הטוב ביותר הכולל הכנת כתב תביעה כנגד הגורם שביצע את התקפת הסייבר נגדכם וייצוג משפטי בדיונים בבית המשפט. אם אתם לא מצליחים להתחקות אחר הגורם הפוגע, אנחנו נסייע לכם בהגשת התביעה נגד חברות הביטוח על מנת שתוכלו לקבל פיצוי הולם לפגיעה בהתנהלות העסקית שלכם.

קביעת פגישה עם משרד עורכי דין מומחה לסייבר

אם החלטתם לפעול במישור המשפטי ולקדם את החברה שלכם לעבר פיצוי על הפגיעה במערכות המחשוב של החברה, אנחנו במשרד עורכי דין רונן בנדל, עורך דין סייבר,  הכתובת שלכם. זה הזמן לקבוע איתנו פגישה באחד הסניפים שלנו בתל אביב, חיפה או ירושלים בכדי לבנות את התיק המשפטי שלכם ולאסוף את כל הראיות הנוגעות לפגיעת הסייבר במחשבי החברה. צוות עורכי הדין שלנו מביא איתו ניסיון של מעל ל-20 שנה בתחום והוא נחשב למוביל כיום בתחום הסייבר המשפטי עם ניהול מגוון רחב של תיקים משפטיים.

ליווי משפטי לסוגי תקיפות סייבר מעו”ד רונן בנדל

התמודדות עם אחד או יותר מסוגי תקיפות סייבר היא אינה פעולה פשוטה וכפי שניתן לראות בשנים האחרונות, חלק מהתקיפות הללו יכולות להביא לקריסה זמנית של חברות, כמו חברות ביטוח וחברות ממשלתיות. צוות עורכי הדין שלנו במשרד עורכי דין רונן בנדל ידע לכוון אתכם בצורה הטובה ביותר להתמודדות עם הסוגיות המשפטיות הנוגעות לפגיעה בחברה או בארגון שלכם כאשר ישנם היום תקדימים משפטיים אשר יסייעו לכם בתביעה נגד הגורם הפוגע ונגד חברות הביטוח המבטחות אתכם מפגיעות לוחמת סייבר. צרו איתנו קשר עכשיו דרך האתר באמצעות שיחת טלפון או דרך שליחת הודעה במייל ואנחנו נסייע לכם בצורה המקצועית ביותר. 

גניבת מידע באינטרנט

גניבת מידע באינטרנט. עבריינות של המאה ה-21

אמנם המחשב נכנס לחיינו לא מזמן כל כך. אך עם הפיכתו של מחשב ה-PC לנפוץ, ויתרה על כך פריצתה לעולם של רשת האינטרנט והשתכללותה המואצת ככל שהזמן עובר, הפכו עבירות מחשב ואינטרנט כגון גניבת מידע באינטרנט ועוד, לנפוצות ומאיימות על המהלך התקין של החיים. אנו במשרד עו”ד רונן בנדל מציעים לציבור הגולשים שירות עורך דין טכנולוגיה בכלל ועורך דין אינטרנט בפרט בכדי להגן עליכם ולמצות את הדין עם העבריינים במידה והייתה בכם פגיעה במרחב הטכנולוגי.

חוק המחשבים

לאור השינויים וההתפתחויות הטכנולוגיות אף בישראל ראה לנכון המחוקק לחוקק חוק אשר יסדיר באופן נורמטיבי את ההתנהגויות הפסולות באמצעות מחשב ואת העונשים עליהן. חוק זה הינו חוק המחשבים. המניעים העיקריים לחקיקתו הינם המקום המרכזי אשר תופסים מחשבים בחיינו והקשיים בהתאמת הדין הקיים בתחומי העונשין והנזיקין לעבירות מחשב ואינטרנט.

תקיפות סייבר עפ”י חוק

בין כלל עבירות מחשב ואינטרנט עפ”י חוק המחשבים תוכלו למצוא מגוון עבירות אשר מקימות גם עילת תביעה אזרחית שתאפשר לתבוע פיצויים. בין העבירות:

  • הפרעה או שיבוש לפעילות תקינה של מחשב.
  • העברה או אחסון מידע או פלט כוזב (למשל על-ידי כתיבת תוכנה שזו תהיה תוצאת השימוש בה).
  • פעולות אסורות בתוכנה (כגון עריכתה על מנת לאפשר לבצע בה אחת מן העבירות דלעיל).
  • חדירה למחשב שלא כדין ובכללה גניבת מידע באינטרנט…

גניבת מידע, סוגי תקיפות סייבר ומתי ניסו לדוג אתכם בפעם האחרונה?

מושג הדיוג (Phishing באנגלית) הינו מושג מעולם עבירות מחשב שעוסק בניסיון לגניבת מידע באינטרנט, בדרך כלל מידע רגיש, כגון שמות משתמש וסיסמאות או פרטים פיננסיים, וזאת תוך התחזות. על פי רוב התוקף יתחזה לאתר מוכר וישלח הודעת מסר מיידי או דואר אלקטרוני עם קישור שלחיצה אליו תפנה את הגולש למילוי פרטים אישיים תוך ניצול אי ידיעתו כי המדובר במתחזה. דיוג מהווה פלטפורמה ראשונית לתקיפת סייבר בה יכול להיגרם נזק רב למחשב הנפרץ ולבעליו.

אנו משרד עורך דין טכנולוגיה רונן בנדל מתמחים בהגנה עליכם ציבור הגולשים. הותקפתם או שאתם חוששים שהותקפתם, פנו לייעוץ עם עורך דין אינטרנט מטעם משרדינו ותקבלו את תמונת המצב המקצועית והאמינה ביותר בפן המשפטי.

תוכן עניינים

לקבלת ייעוץ מקצועי חייגו עכשיו 050-8004-269 או מלאו את הפרטים

לקבלת ייעוץ מקצועי
חייגו עכשיו 050-8004-269
או מלאו את הפרטים

ניהול תיקים מורכבים
תחומי התמחות

טכנולוגיה

בכל חברה פרטית, בית עסק, מוסד ציבורי או ממשלתי ישנו מידע חשוב השמור בצורה מוצפנת. ברגע שהמערכות נפרצות על ידי האקרים וארגונים שונים.

אבטחת מידע

נושא אבטחת המידע הוא אחד הנושאים החשובים ביותר עבור חברות בישראל. מידע פנימי של חברה יכול לכלול נתונים רבים כגון מידע על פטנטים ועוד.

תביעות לשון הרע

הטכנולוגיה המודרנית וההתפתחות המהירה שלה מציבות אתגרים שעימם על מערכת המשפט להתמודד כשהיא משתמשת בכלים הקיימים ומתאימה אותם למציאות.

ליטיגציה בתחום הסייבר

חברות וארגונים בישראל נאלצים לעמוד בסטנדרטים גבוהים בשמירה על המידע שלהם במערכות המחשוב. חוק הגנת הפרטיות אינו מיושם והמחוקק לא השכיל להבין זאת.

זכויות יוצרים

חוק זכות יוצרים, התשסתשס"ח-2007 מגדיר את סוגי היצירות שעליהן חלה הגנת זכות יוצרים בס 4 לחוק 4. היצירות שבהן יש זכות יוצרים (א).

תביעות נזיקין ברשת

תביעות נזיקין בעידן הטכנולוגיה נועדה להבטיח כי חברות מוסדות רשויות, בנקים וחברות ביטוח ישכילו להבין כי חוק הגנת הפרטיות חייב להיות מיושם על ידיהם.

דילוג לתוכן