סייבר ואבטחת מידע

מהם סייבר ואבטחת מידע?

פשיעת סייבר ואבטחת מידע היא אחת הצורות הנפוצות ביותר של פעילות פלילית שבה אדם, קבוצה או ארגון מבצעים פעילות בלתי חוקית בסביבה וירטואלית. חקירות סייבר נעים בין גניבת מידע אישי דרך פריצה, הפצת סרטונים למבוגרים וביצוע התקפות למניעת שירות באתרי אינטרנט ועד גניבת זהות. 

עבירות סייבר ואבטחת מידע הוא מונח גג הכולל סוגים שונים של פשעי סייבר המבוצעות באמצעות טכנולוגיית מחשב וכן מכשירים אלקטרוניים אחרים. לעתים קרובות הם כרוכים בעסקאות לא חוקיות וגניבת נתונים. פשיעת סייבר נחשבת לבעיה חמורה מכיוון שקשה להבחין בין פעילות פלילית רגילה לפשעי סייבר. לרוב המדינות יש חוקים המסדירים את השימוש במחשבים ובמכשירים אלקטרוניים על מנת למנוע את התרחשותם של פשעים אלו.

עבירות אבטחת מידע וסייבר הם דאגה גוברת בחברה. אנשים ומוסדות מתמודדים עם האיומים ההולכים וגדלים של פשעי סייבר וטרור סייבר. לכן, חשוב לדעת על פשעים אלו ועל הדרכים הטובות ביותר למנוע אותם. 

אתרים ורשתות חברתיות שכולנו מכירים ידועים לשמצה בכך שהם נותנים לפושעים פלטפורמה למכור את המוצרים או השירותים הלא חוקיים שלהם עם מינימום סיכונים. זה הוביל למספר השלכות הרסניות, כולל פרצות מידע, קמפיינים פוליטיים מופעלים, הונאות בחירות, סחיטת עסקים ועוד.

מהי סייבר ואבטחת מידע?

סייבר ואבטחת מידע היא מושג שקיים כבר עשרות שנים, אך בשנים האחרונות הוא הפך לחלק מהותי מהחברה של ימינו.

רשת המחשבים מורכבת מכל דבר המחובר לאינטרנט החל ממחשב נייד אישי ועד למערכות ממשלתיות שלמות.

סייבר ואבטחת מידע הוגדרה כפרקטיקה של הגנה על רשתות מחשבים ומידע מפני איומים. אבטחה זו כוללת אמצעי הגנה פיזיים ולא פיזיים כאחד. זה כולל הגנה מפני התקפות האקרים, פרצות אבטחה וגישה לא מורשית לנתונים.

ההסתמכות הגוברת על טכנולוגיה הפכה אותנו גם למטרות זמינות עבור פושעי סייבר ואבטחת מידע. ככזה, כל חברה צריכה להיות מוכנה לקחת על עצמה עבודה מומחה אבטחת מידע שתבטיח את ביטחון המשתמשים. 

בעולם שבו אבטחת הסייבר הופכת חשובה יותר ויותר, תפקידה מתפתח במהירות. זה הפך לחלק מרכזי בנוף העסקי, ואנו אכן חיים בזמנים מפחידים. 

אבטחת סייבר תהפוך בקרוב להיבט חיוני של הפעילות העסקית, שכן כעת הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בחיי היום-יום שלנו.

אילו סוגי תקיפות סייבר ואבטחת מידע קיימים

ישנם מספר סוגי תקיפות סייבר והן מכוונות הן ליחידים והן לארגונים. חלק מהסוגים הנפוצים ביותר של התקפות סייבר ואבטחת מידע כוללים התקפה בדוא”ל, תוכנות כופר, התקפות מניעת שירות (DDoS), התקפות דוא”ל עסקי (BEC), חילוץ נתונים והתקפות שכבת יישומים. 

סוגי תקיפות סייבר נוספים הינם פישינג, תוכנות זדוניות כמו תוכנת כופר שונות ועוד. 

פישינג הינה הונאה שבה מישהו שולח מייל רשמי לכאורה המכיל קישור לאתר מזויף שנועד לגנוב מידע אישי. 

תוכנת כופר הינה תוכנה זדונית המצפינה נתונים במחשב או ברשת ודורשת תשלום עבור שחזור. 

מניעת שירות (DoS) הינה התקפה על מערכות המונעת גישה למערכת או לרשת הממוקדים ממשתמשים לגיטימיים על ידי הצפתם בתנועה ממספר מקורות בו-זמנית.

מניעה של תקיפות סייבר ואבטחת מידע

ניתן לנסות למנוע היום מראש תקיפות סייבר, לכך שינן מספר גישות ואפשרויות. 

הגישה הראשונה היא להשתמש בחומת אש. עם זאת, חומות אש אינן מושלמות וניתן לעקוף אותן בדרכים שונות. הגישה השנייה היא להשתמש בכלי למידת מכונה כדי לזהות דפוסי התקפה. מודלים של למידת מכונה יכולים לזהות מתי מתקפה קרובה על ידי ניתוח דפוסי תעבורה והשוואתה לדפוס הרגיל של הרשת או רשתות אחרות. 

ישנן מספר דרכים אחרות למניעת התקפות סייבר, כמו סריקה לאיתור מקורות פגיעים לפני פריסת המערכת, יציאת מערכות מחוץ לאזורי סכנה מראש, או סיבוב נכסים פיזיים בין מיקומים בטוחים.

בעזרת אבטחת סייבר מקדימה ניתן למנוע תקיפות שכאלה.

מהם דיני סייבר ואבטחת מידע

דיני סייבר ואבטחת מידע הוא תחום עריכת דין חדש יחסית שצמח לצד כניסתו של העידן הדיגיטלי. הוא מקיף שיקולים אתיים, משפטיים ומדיניות של אבטחת מידע, פרטיות, אבטחת סייבר ופשעי סייבר. 

בקצרה, דיני הסייבר מכסים את כל מה שקשור לאינטרנט לרבות החומרה והתוכנה המרכיבות את תשתית האינטרנט ואת המשתמשים או המשתתפים בה.

הונאות סייבר ואבטחת מידע

בסקר שנערך, נמצא כי 64 אחוז מהאמריקאים היו קורבנות של הונאה מקוונת. שיעורי פשעי הסייבר עלו עם הזמן. אחת הסיבות לכך היא השימוש המוגבר בטכנולוגיה בחיי היומיום שלנו, אך גם בשל היכולות ההולכות ומתפתחות של פשעי סייבר. 

עם כל יום שעובר, יותר ויותר אנשים נעשים תלויים במכשירים שלהם כדי לנהל את חיי היומיום שלהם. זה מוביל לסבירות גבוהה יותר לפשעי סייבר להתרחש, כמו גם לעלייה במקרי גניבה או הונאה שבהם אנשים אפילו לא מבינים שהם נפלו קורבן עד הרבה יותר מאוחר.

הגנה מפני מתקפת סייבר ואבטחת מידע

חשוב להגן על עצמך מפני התקפות סייבר. יש הרבה דרכים לעשות את זה ויש הרבה מידע זמין באינטרנט על איך להגן על עצמך. 

ישנם סוגים שונים של מתקפות סייבר ואבטחת מידע שניתן לחלק למתקפות ברמה נמוכה, ברמה בינונית וברמה גבוהה. מתקפת סייבר ברמה נמוכה יכולה להיות ממוקדת ליחידים או לעסקים קטנים, ברמה בינונית עלולה לפגוע בארגונים גדולים יותר ורמה גבוהה יותר עלולה לסכן את הממשלה או תשתית קריטית.

התקפות סייבר קורות כל יום. הם יכולים לנתק תקשורת ולהפריע לעסקאות עסקיות. בין אם אתה חברה קטנה או תאגיד גדול, הגנה על עצמך מפני התקפות סייבר חיונית כדי לשמור על קיימא העסק שלך. 

ישנן דרכים רבות להגן על עצמך מפני התקפות סייבר. אחת הדרכים היעילות ביותר היא להשתמש בחברת אבטחת סייבר ייעודית. חברת אבטחת סייבר תפעיל סריקות פגיעות יסודיות, תיצור עדכונים שוטפים עבור התוכנות והמערכות שלה, ותהיה לה צוות מנוסה שיכול לזהות מתקפה לפני שהיא מתרחשת.

ייעוץ משפטי דיני סייבר ואבטחת מידע

הייעוץ המשפטי לאחר מתקפת סייבר מתחלק בשלושה חלקים: מה לעשות אם הותקפת, מה לעשות אם אתה חושד שהחברה שלך עלולה להיות מותקפת, ומה לא לעשות כאשר מתמודדים עם תוקפי סייבר.

מה לעשות עם מתקפת סייבר על העסק שלי

ללא קשר לגודל וסוג העסק, למתקפות סייבר יש השפעות מיידיות על חברה. השפעות אלו עשויות להשתנות במונחים של חומרה בהתאם לאופי ולגורם להתקפת סייבר.

ראשית, עלינו להעריך האם מדובר במתקפה פנימית או חיצונית. התקפות פנימיות נובעות בדרך כלל מרשלנות עובדים והיעדר אמצעי אבטחה בעוד שהתקפות חיצוניות עשויות להיות תוצאה של פריצה או זיהומים של תוכנות זדוניות כגון תוכנות כופר. ההבדל בין שני האיומים הללו יכול גם לעזור לנקוט באמצעי מניעה נגדו על ידי נקיטת צעדים מתאימים לאבטחת הרשת שלך.

מה לעשות עם חשש מתקפת סייבר על העסק שלי

יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להגן על העסק שלך מפני תוקפי סייבר: 

– יישום מדיניות ונהלי האבטחה הנכונים כדי למזער סיכונים ואיומים 

– שמירה על גיבויי מערכת טובים למקרה שמשהו יקרה 

– קיום תוכנית אבטחת סייבר מוצקה עם מדיניות והנחיות של החברה

מה לא לעשות כאשר עוברים מתקפת סייבר

כאשר חברה מותקפת, הדבר הראשון שעל החברה לעשות הוא לוודא שהנתונים שלה לא נפרצו והמידע שלהם לא הודלף. לאחר שתוודא את זה, תוכל להמשיך ולעבוד על הפתרונות שלך כיצד לתקן את הרשת שלך. אל תתמקד במה שקרה כמו להבין למה זה קרה ואיך אתה יכול למנוע את זה לקרות שוב בעתיד.

עורך דין מתמחה בדיני סייבר ואבטחת מידע

עורך הדין סייבר הינו עורך דין המתמחה בדיני סייבר הינו מקצוע מתפתח. אנו יכולים לצפות שמספר זה יגדל באופן אקספוננציאלי במהלך השנים הקרובות. הצורך בעורכי דין הבקיאים בדיני סייבר יתברר ככל שיותר אנשים יפנו לשירותיהם לייעוץ. 

עורכי דין סייבר חייבים להיות מסוגלים לטפל במגוון רחב של מקרים, מדיני זכויות יוצרים ועד פריצות למחשבים, מסכסוכי קניין רוחני וכלה בנושאי אבטחת סייבר. בתחום משפטי מורכב כל כך, חשוב לפנות לעורכי דין סייבר להיות בעלי ניסיון עם ההיבטים הרבים של הענף שכן יהיו להם לקוחות שונים עם צרכים ותחומי עניין שונים.

אם בחרתם במשרד עו”ד רונן בנדל, תדעו שאתם בידיים המקצועיות ביותר בתחום דיני סייבר ואבטחת מידע. קבעו פגישה כבר עכשיו באינטרנט או בטלפון ואנחנו נדאג לכל השאר!

לקבלת ייעוץ מקצועי חייגו עכשיו 074-764-84-66 או מלאו את הפרטים
ניהול תיקים מורכבים
תחומי התמחות

טכנולוגיה

בכל חברה פרטית, בית עסק, מוסד ציבורי או ממשלתי ישנו מידע חשוב השמור בצורה מוצפנת. ברגע שהמערכות נפרצות על ידי האקרים וארגונים שונים.

אבטחת מידע

נושא אבטחת המידע הוא אחד הנושאים החשובים ביותר עבור חברות בישראל. מידע פנימי של חברה יכול לכלול נתונים רבים כגון מידע על פטנטים ועוד.

תביעות לשון הרע

הטכנולוגיה המודרנית וההתפתחות המהירה שלה מציבות אתגרים שעימם על מערכת המשפט להתמודד כשהיא משתמשת בכלים הקיימים ומתאימה אותם למציאות.

ליטיגציה בתחום הסייבר

חברות וארגונים בישראל נאלצים לעמוד בסטנדרטים גבוהים בשמירה על המידע שלהם במערכות המחשוב. חוק הגנת הפרטיות אינו מיושם והמחוקק לא השכיל להבין זאת.

זכויות יוצרים

חוק זכות יוצרים, התשסתשס"ח-2007 מגדיר את סוגי היצירות שעליהן חלה הגנת זכות יוצרים בס 4 לחוק 4. היצירות שבהן יש זכות יוצרים (א).

תביעות נזיקין ברשת

תביעות נזיקין בעידן הטכנולוגיה נועדה להבטיח כי חברות מוסדות רשויות, בנקים וחברות ביטוח ישכילו להבין כי חוק הגנת הפרטיות חייב להיות מיושם על ידיהם.

דילוג לתוכן