עורך דין הייטק

עולם הדיגיטל הפך להיות חלק עיקרי להרבה מאוד חברות וארגונים, גם לכאלה אשר אינם עוסקים בתחום התוכנה או החומרה. לכן, תקיפות סייבר הן נוגעות היום לכל ארגון וחברה המחזיקים במערכות מידע הרלוונטיות לתחום שלהם. חברות גדולות המנהלות תיקי לקוחות כמו חברות ביטוח, חברות פיננסיות וחברות השקעות, נדרשות להקים מערך אבטחת מידע מקצועי אשר ישמור על הנתונים של הלקוחות שלהם מוצפנים ולכן הם צריכים עורך דין הייטק מומחה.

למרות מערכי האבטחה של החברות והארגונים בארץ, עדיין ניתן לראות כי פושעי סייבר מנסים ואף מצליחים לגנוב מידע על לקוחות של חברות. מקרים בהם ישנה פריצה למערכת מידע, ניתן לפנות לאותו עורך דין סייבר על מנת לקדם תביעה נגד הפורצים. במידה וישנה דרך להתחקות אחר הפורצים, ניתן להגיש נגדם תביעה אישית.

מקצוע עריכת הדין הינו מקצוע ותיק מאוד. לאורך השנים התפתח המקצוע בהתאם לשינויים שהתרחשו בעולם. בשנים האחרונות התפתח ענף חדש לגמרי בעולם המשפט: עולם הסייבר. המילים ׳עולם הסייבר׳ כוללות בתוכן את כל תעבורת המחשבים העולמית, הן מבחינת שימוש במחשבים לביצוע פעולות שונות, החל מכתיבת מסרים, דרך קניות, ועד תוכנות מורכבות ששולטות בביצוע פעולות רבות, והן מבחינת חומרים המאוחסנים על מערכות ממוחשבות – הן על מחשבים והן על שרתי אחסון וירטואליים. 

מה כל זה נוגע לעולם המשפט ולעורכי דין?

בהתאם לכך שהמרחב הוירטואלי הפך להיות התחליף לכיכר העיר, דיבורים מתרחשים שם, קניות מתבצעות שם, ובעצם כמעט כל פעולה יומיומית יכולה להתבצע במרחב הזה, גם פשעים מתרחשים שם. בדיוק כמו שפשעים מתרחשים ברחוב, פשעים מתרחשים גם במרחב הוירטואלי, וכאן בעצם נכנס ההיבט המשפטי. כאשר מתרחשים פשעים במרחב הוירטואלי, יש צורך בעורך דין מומחה בסייבר בכדי לקבל את המענה הטוב ביותר.

מה תפקידו של עורך דין הייטק?

לעורך דין העוסק בסייבר ישנם מספר תפקידים שכולם דורשים מומחיות מיוחדת. עבירות הסייבר מתחלקות לכמה סוגים: ישנן עבירות שנוגעות לחדירה למחשבים על מנת לבצע נזק, ישנן עבירות הנוגעות לחדירה למחשבים על מנת לגנוב חומר הנמצא בתוכו, ישנן עבירות הנוגעות לסחיטה בעלת אופי מיני וישנן עבירות הנוגעות לפגיעה בזכויות יוצרים. בכל אחת מהעבירות המצוינות כאן יש צורך בשירותיו של עורך דין העוסק בסייבר בעל מומחיות גדולה בתחום. 

נפרט קצת מה בדיוק תפקידו של עורך דין בתוך העולם השחור הזה:

כולנו שומעים לעיתים בחדשות על אירועי אבטחת מידע וסייבר, הן אירועים ברמה הלאומית – בטחונית והן אירועים מקומיים בעלי גוון פלילי. מה שבעצם קורה באירועים אלו זו חדירה לרשת מחשבים של חברות גדולות או משרדים ממשלתיים על פי רוב. רשתות מחשבים אלו מחוברות זו לזו ומכילות בתוכן כמות חומר חסוי אדירה. החומר מוצפן בקוד אבטחה מיוחד על מנת למנוע את דליפתו. האקרים (או בעברית ׳פצחנים׳) מפצחים את קוד האבטחה וחודרים למערכת. כתוצאה מכך, או שהם יתנו למערכת לבצע פקודות שגויות, או שהם יפיצו את החומר הקיים במערכת ויחשפו אותו לעיניים שלא אמורות לראות אותו. מדובר בעבירות חמורות מאוד, אך להבדיל מעבירות כמו רצח, אלימות או גניבה שהנזק ניכר לעין, כאן מדובר בעבירות אמורפיות הרבה יותר, שבכדי לדעת כיצד להסביר את חומרתן ולדרוש עבורן את העונש ההולם יש צורך בעורך דין מומחה בסייבר שיידע בדיוק את היקף העבירה ואת מידת הנזק שהיא גרמה.

אחד התחומים האפלים במהפכה הטכנולוגית העולמית נוגע לאיום בהפצת מידע אינטימי למטרות סחיטה. בדרך כלל מדובר באדם המחזיק בידיו תמונות אינטימיות של זולתו (לעיתים מדובר באנשים שהיו בקשר קרוב למשך תקופה, נפרדו ועתה אחד מנסה לסחוט את חברו, ולעיתים מדובר בגורמים שמציעים סכום כסף תמורת תמונות אינטימיות ולאחר מכן מאיימים על המצולם בהפצתן אם לא ישלם להם תמורת אי הפצתן), אך ניתן גם למצוא מקרים שבהן סוחטים אדם  לשלם תמורת אי הפצת מידע רפואי או פיננסי שלו. מדובר בעבירות שמלבד הנזק המיידי שהן עושות עלולות גם להשאיר פגיעה נפשית קשה אצל הנפגע. גם בעברות אלה מטפל עורך דין הייטק ובכדי לקבל את חוות הדעת המקיפה והממצה ביותר על כלל היבטי הפגיעה יש צורך שעורך דין המתמחה בסייבר יעבור על התיק, יידע להכניס את כלל היבטי הפגיעה בייצוג התביעה וימצה את כלל אפשרויות הפיצוי המגיעות לנפגע.

משרד עורכי הדין רונן בנדל מתמחה בתחום פגיעות הסייבר על כלל היבטיהן. נפגעת? אנא פנה אלינו לייעוץ ונעזור לך בכל ההליך המשפטי, אל תישאר לבד.

ייצוג משפטי במקרי פריצה לאתרים

אחת הפריצות הנפוצות ביותר בתחום הדיגיטלי היא פריצה לאתרים. פריצה לאתר אינטרנט פשוט יכולה להיות דיי קלה עבור האקרים מקצועיים, אך כאשר מדובר באתר מקיף עם DATA של לקוחות, מערכות האבטחה אמורות לשמור עליו בצורה טובה. יחד עם זאת, שיטות ההאקרים רק משתפרות עם השנים וכאשר מדובר על אתרים בעלי מידע ששווה כסף, יהיו נסיונות לפרוץ לאתר בשלב כזה או אחר. ליווי משפטי של משרד עורכי דין לתחום הטכנולוגי, יסייע לכם בהכנת כתב תביעה נגד הפורצים (במידה וניתן להגיע לפרטים שלהם) או יסייע לכם בהכנת כתב הגנה במקרה של תביעות מצד לקוחות, ספקים וגורמים אשר השתמשו באתר עם נתונים אישיים שלהם.

ייצוג בבית המשפט ע”י עורך דין הייטק

עורך דין הייטק מקצועי יעניק לכם את הייצוג הטוב ביותר לדיונים בבית המשפט ויספק לכם שירותים חשובים לכל שלבי המשפט כגון ניסוח כתב הגנה, ניסוח כתב תביעה, ניהול התיק שלכם מול בית המשפט (במערכת נט המשפט) ובניית קו הטיעונים שלכם לפני כל דיון.

הגשת כתב הגנה בתחום הסייבר ואבטחת מידע

אם אתם מייצגים חברה, גוף ציבורי, בנק, ארגון, עמותה או כל גורם אחר אשר נתבע עקב פשעי סייבר ואבטחת מידע, חשוב שתגיעו לכתיבת כתב ההגנה כמה שיותר מהר. בתי המשפט מגבילים את זמן הגשת כתב ההגנה ולכן חשוב לפנות למשרד עורכי דין לניסוח כתב ההגנה בהקדם.

ליטיגציה מסחרית בתחום הסייבר והאינטרנט

ייצוג משפטי בתחום הסייבר הוא לא מספיק בכדי שתוכלו להתמודד עם תביעות בנוגע לעבירות סייבר – אתם צריכים שיהיה לכם עורך דין לעבירות סייבר מומחה לליטיגציה! ליטיגציה היא אומנות הייצוג בבית המשפט ובמקרים הללו היא הכרחית בהחלט. משרד עורכי דין רונן בנדל יעניק לכם שירותי ליטיגציה מסחרית לנושאי סייבר ואינטרנט וילווה אתכם לאורך כל התהליך המשפטי.

משרד עורך דין לעבירות סייבר רונן בנדל

לתיאום פגישה עם עורך דין מקצועי בתחום הסייבר עם ניסיון עשיר בתחום, צרו קשר כבר עכשיו עם צוות משרד עורכי דין רונן בנדל ותקבלו מענה בהקדם לתיאום יום ושעה המתאימים ביותר לכם! אם בחרתם במשרד עורכי דין רונן בנדל, תדעו שאתם בידיים המקצועיות ביותר בתחום הסייבר!

תוכן עניינים
עורך דין הייטק

לקבלת ייעוץ מקצועי
חייגו עכשיו 050-8004-269
או מלאו את הפרטים

ניהול תיקים מורכבים
תחומי התמחות

טכנולוגיה

בכל חברה פרטית, בית עסק, מוסד ציבורי או ממשלתי ישנו מידע חשוב השמור בצורה מוצפנת. ברגע שהמערכות נפרצות על ידי האקרים וארגונים שונים.

אבטחת מידע

נושא אבטחת המידע הוא אחד הנושאים החשובים ביותר עבור חברות בישראל. מידע פנימי של חברה יכול לכלול נתונים רבים כגון מידע על פטנטים ועוד.

תביעות לשון הרע

הטכנולוגיה המודרנית וההתפתחות המהירה שלה מציבות אתגרים שעימם על מערכת המשפט להתמודד כשהיא משתמשת בכלים הקיימים ומתאימה אותם למציאות.

ליטיגציה בתחום הסייבר

חברות וארגונים בישראל נאלצים לעמוד בסטנדרטים גבוהים בשמירה על המידע שלהם במערכות המחשוב. חוק הגנת הפרטיות אינו מיושם והמחוקק לא השכיל להבין זאת.

זכויות יוצרים

חוק זכות יוצרים, התשסתשס"ח-2007 מגדיר את סוגי היצירות שעליהן חלה הגנת זכות יוצרים בס 4 לחוק 4. היצירות שבהן יש זכות יוצרים (א).

תביעות נזיקין ברשת

תביעות נזיקין בעידן הטכנולוגיה נועדה להבטיח כי חברות מוסדות רשויות, בנקים וחברות ביטוח ישכילו להבין כי חוק הגנת הפרטיות חייב להיות מיושם על ידיהם.

דילוג לתוכן