תביעת דיבה ללא הוכחת נזק

מטרת חוק איסור לשון הרע היא להעמיד לטובת הנפגע אמצעים חוקיים להתמודד עם אמירות לשון הרע, כאשר אחד האמצעים הוא תביעת דיבה ללא הוכחת נזק.

תביעת דיבה ללא הוכחת נזק- מהו הרציונל?

תביעת דיבה ללא הוכחת נזק הן עניין חריג בנוף המשפטי, בו על מנת שתתקיים עוולה יש להתקיים גם היסוד של הנזק. עם זאת, ישנם מקרים בהם המחוקק הבין כי אם לא תהיה בחירה במסלול של ללא הוכחת נזק, הרי התביעה עשויה להפוך בלתי אפשרית. במקרה של תביעות לשון הרע, מדובר על החלטה נכונה במיוחד משלל סיבות:

קושי להוכיח כי נגרם נזק, זאת בשל העובדה כי לשון הרע עשוי לפגוע באדם.

קושי להוכיח קשר סיבתי בין אמירה של לשון הרע לבין הנזק הנגרם.

בשל העובדה כי המחוקקים מעוניינים להילחם בלשון הרע, הרי המחוקק צריך להעמיד לרשותו כלי יעיל בדמות תביעות מסוג זה.

 מהם התנאים של תביעת דיבה?

 ישנם מספר תנאים של תביעת דיבה וכעת נפרט:

קיומו של לשון הרע: דבר ייחשב ללשון הרע אם יש בפרסום להשפיל אדם או לשים אותו ללעג בפני הבריות ולבזות אותו על מעשים מיוחסים לו. במקרה הזה, יהיה ניתן להגיש תביעה על הוצאת דיבה.  

פרסום: במטרה שתתקיים עוולה או עבירה פלילית בשל לשון הרע, יש צורך שהדברים יהיו באמצעות פרסום. כמו למשל במקרה של שיימינג בפייסבוק במסגרתו אחד מהצדדים אומר דברים לא נעימים על האחר.

במקרה של פריצה לפייסבוק- חשוב להסתייע בשירותיו של עורך דין סייבר

אף אחד לא רוצה לדמיין את הסיטואציה בה חשבון הפייסבוק נפרץ וכל הפרטים שלנו נחשפים. אין ספק כי מדובר על סיטואציה לא נעימה כלל אשר מותירה אותנו בתחושה של אי וודאות וחוסר ידיעה לגבי הפרטים שנחשפו במסגרת הפריצה.

ברשת החברתית פייסבוק יש תופעה ידועה למדי במסגרתה אנשים נוהגים להתחזות לאחר. מדובר על התחזות לאחר בכל צורה, בין אם מדובר על ליווי תמונות וגם הצגת מין שונה מזהות המתחזה- כך לדוגמא זכר המתחזה לנקבה על מנת להשיג דבר במרמה שלא כדין. ברוב המקרים ההתחזות נעשית לצורך תחבולה או הסתרה זהות על מנת לשמור על זהותו של המתחזה ולהשיג דבר מה במרמה. נציין כי כאשר אדם מתחזה לאחר, הרי הוא מפר את סעיף 441 בחוק העונשין וצפוי לעונש של עד 3 שנות מאסר. 

במקרים בהם חשבון הפייסבוק נפרץ , הרי יש חשיבות עליונה לפנות לשירותיו של עורך דין סייבר אשר יש ביכולתו לטפל בנושא בצורה הטובה והמקצועית ביותר. במקרים מסוג זה, יש חשיבות עליונה לפנות לשירותיו של עורך דין אינטרנט אשר יש ביכולתו לטפל בנושא.

מהם המאפיינים של עבירות סייבר?

נציין כי עבירות סייבר הן סוג מיוחד של עבירות ויש להן מאפיינים מיוחדים בהשוואה לעבירות אחרות. מכאן, יש חשיבות עליונה לדאוג לליווי משפטי נדרש במקרה של תקיפות סייבר. במקרים מסוג זה

התקיפות נעשות באמצעות מחשב: התקיפות נעשות באמצעות מחשב או באמצעות שימוש בטלפונים חכמים ושימוש ברשת האינטרנט, כאשר המטרה של עבירות מסוג זה הן לקבל מידע או כסף מהנפגע.

עבירות מרמה והונאה:  מדובר על מקרים כגון עבירות מרמה והונאה המבוצעות באמצעות האינטרנט או עבירות מין המבוצעות באמצעות האינטרנט. כאשר מדובר על סחיטות מיניות המבוצעות באינטרנט- מדובר על מצב בו אדם שולח תמונות או סרטונים אינטימיים של המצולם בסיטואציות מיניות במסגרת התכתבות או שיחה, כאשר הנפגע מקבל איומים לאחר מספר שעות כולל איומים כי אם לא יועבר כסף, הרי התמונות יופצו לאנשים קרובים. מכאן, יש חשיבות עליונה לשכור את השירות של עורך דין מקצועי בתחום. רק עורך דין אשר לו ניסיון רב ויש מאחוריו סיפורי הצלחה רבים יוכל לסייע בדרך הטובה ביותר.  

במקרה של חקירות סייבר- יש להיעזר בשירותיו של מומחה

עבירות סחיטה באינטרנט נחשבות חמורות במיוחד ומחייבות טיפול מקיף ביותר מטעם מומחה בתחום. חקירות סייבר מחייבות ייצוג של עורך דין לעבירות מחשב תוך ליווי בהתמודדות מול הסוחטים וכן ליווי מול רשויות האכיפה וכן התנהלות מול המחלקות המשפטיות של האינטרנט. נציין כי בהתאם לחומרה העבירות נחקרות על ידי יחידת סייבר מחוזית במשטרה או על ידי יחידת סייבר ארצית. לטיפול בעבירות מסוג זה חשוב ביותר להסתייע בשירותיו של עורך דין מקצועי המומחה בתחום סייבר ואבטחת מידע.

משרד המומחה בעבירות מסוג זה יטפל בקשת רחבה של מקרים של עבירות מחשב, לרבות סחיטה באינטרנט והתמודדות מול הסוחטים. רגע לפני בחירת המומחה, חשוב ביותר לבחון המלצות של לקוחות קודמים על מנת לדעת כי אכן מדובר על עורך דין מהמעלה הראשונה. זאת ועוד, יש חשיבות עליונה להגיע לפגישה מקדימה עם עורך הדין על מנת לבחון את ההתנהלות. במסגרת הפגישה הראשונה יהיה ניתן לבחון את ההתנהלות מולו ולבחון האם זה האדם המתאים לייצוג בתחום.   

מה הייחודיות של עורך דין מקצועי – תביעת דיבה ללא הוכחת נזק?

במקרה של עבירות בתחום אבטחת מידע וסייבר יש חשיבות עליונה לפנות לעורך דין מומחה בתחום תוך הקפדה על ליווי משפטי מהמעלה הראשונה במטרה להשיג את התוצאה הטובה ביותר ואף למנוע נזקים שעשויים להיגרם.  עורך דין מקצועי מוביל בתחום ובעל ניסיון רב בתחום מומחה בתחום ייצוג לקוחות בתיקים של עבירות מחשב ועבירות סייבר. במקרים מסוג זה, חשוב לציין כי הנפגעים אינם לבד אלא יש להם עורך דין מקצועי העומד לצידם ברגעים הקשים תוך ליווי מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. מכאן, יש חשיבות עליונה לשכור את השירות של עורך דין מקצועי בתחום על מנת לדאוג לליווי איכותי.

תביעת דיבה ללא הוכחת נזק

לקבלת ייעוץ מקצועי חייגו עכשיו 054-761-66-95 או מלאו את הפרטים

לקבלת ייעוץ מקצועי
חייגו עכשיו 054-761-66-95
או מלאו את הפרטים

ניהול תיקים מורכבים

תחומי התמחות

טכנולוגיה

בכל חברה פרטית, בית עסק, מוסד ציבורי או ממשלתי ישנו מידע חשוב השמור בצורה מוצפנת. ברגע שהמערכות נפרצות על ידי האקרים וארגונים שונים.

אבטחת מידע

נושא אבטחת המידע הוא אחד הנושאים החשובים ביותר עבור חברות בישראל. מידע פנימי של חברה יכול לכלול נתונים רבים כגון מידע על פטנטים ועוד.

תביעות לשון הרע

הטכנולוגיה המודרנית וההתפתחות המהירה שלה מציבות אתגרים שעימם על מערכת המשפט להתמודד כשהיא משתמשת בכלים הקיימים ומתאימה אותם למציאות.

ליטיגציה בתחום הסייבר

חברות וארגונים בישראל נאלצים לעמוד בסטנדרטים גבוהים בשמירה על המידע שלהם במערכות המחשוב. חוק הגנת הפרטיות אינו מיושם והמחוקק לא השכיל להבין זאת.

זכויות יוצרים

חוק זכות יוצרים, התשסתשס"ח-2007 מגדיר את סוגי היצירות שעליהן חלה הגנת זכות יוצרים בס 4 לחוק 4. היצירות שבהן יש זכות יוצרים (א).

תביעות נזיקין ברשת

תביעות נזיקין בעידן הטכנולוגיה נועדה להבטיח כי חברות מוסדות רשויות, בנקים וחברות ביטוח ישכילו להבין כי חוק הגנת הפרטיות חייב להיות מיושם על ידיהם.
דילוג לתוכן