עורך דין אבטחת מידע

להרגיש בטוחים עם עורך דין אבטחת מידע

בעידן בו אנו חיים כיום יש חשיבות גדולה להגנה על הפרטיות. בין אם אתם עסק שמחזיק מאגרי מידע עם מידע רגיש ובין אם אתם אדם פרטי אשר המידע עליכם נמצא בידי גופים שונים, חשוב שתדעו כי חל עליכם חוק הגנת הפרטיות המסדיר את הזכות לפרטיות בישראל. פגיעה בפרטיות שלכם או של מאגרי המידע העסקיים שלכם מעלה עוולה אזרחית שתאפשר תביעת פיצוי בנזיקין וגם עבירה פלילית.

תקיפות סייבר – איום מוחשי

‘יש שני סוגי חברות: אילו שהותקפו ואילו שיותקפו’, כך היטיב להבהיר אחד מראשי ה-FBI בעבר. סוגי תקיפות סייבר שונות אינם מדלגים על מדינת ישראל ואנו שומעים חדשות לבקרים על ניסיונות פריצה של האקרים בין אם זה ממדינות עוינות מטעמים פוליטיים ובין אם מרחבי הארץ והעולם מטעמים כלכליים של כופר.
החל מ-2016 נרשם זינוק של 86% בתקיפות סייבר. אבטחת סייבר של חברה, מודעות העובדים לכך וליווי של עורך דין אבטחת מידע מהווים גורם מרכזי בסיכול ומיזעור הנזק מתקיפות מהסוג הזה.

נפלתם קורבן לתקיפת סייבר. מה עושים?

סביר להניח שאם המידע שבידיכם ייפול לידיים הלא נכונות תיאלצו להתמודד במישור הכלכלי הן מול התוקפים – בדרישת כופר –  והן מול אותם אילו שהמידע עליהם אותו החזקתם נחשף. אתם עלולים להיות חשופים לתביעות ישירות כנגד נושאי המשרה והדירקטורים בחברה. אנו ממליצים על ייעוץ עם עורך דין דיני אינטרנט תוך מיקסום אבטחת הסייבר ואיתור פירצות מבעוד מועד. סביר להניח שאחרי שהמידע ייפרץ העיקרון המנחה של חוק הגנת הפרטיות למניעת פגיעה בפרטיות ללא הסכמה כבר ייפגע, אך התייעצות מוקדמת כבר מהיום הראשון בו אתם מקימים את מאגרי המידע שלכם, תאפשר היערכות משפטית מוקדמת ומיצוי ההגנה המשפטית האפשרית מפני תקיפה עתידית.

הקדימו תרופה למכה!

אנו, במשרד עורך דין רונן בנדל מתמחים בדיני טכנולוגיה ובכלל זה בכל הקשור באבטחת סייבר וההשלכות המשפטיות מסוגי תקיפות סייבר שונות. אנו נותנים שירות של עורך דין דיני אינטרנט באופן בלעדי לתביעות ייצוגיות כנגד חברות ענק. כן נוכל לשמש בעבורכם כעורך דין אבטחת מידע מלווה לגוף או עסק אשר אמון על המידע שבידיו ונעשה כל שביכולתנו על מנת לצמצם את הסיכונים המשפטיים שיכולים לחול עליכם בתחום אבטחת המידע.
צרו קשר בטלפון 074-764-84-66 

מחזיקים מידע רגיש? היעזרו בשירותי עורך דין אבטחת מידע

אם אתם גוף או עסק המחזיק מידע כזה או אחר אשר יש בו מידת רגישות ועליכם לשמור עליו חסוי מפני עיניים זרות, ודאי אתם כבר מודעים לצורך באבטחת סייבר, הלא היא אבטחת מידע מפני סוגי תקיפות סייבר שונות. אבטחת סייבר מגנה על המידע שבידיכם מפני גישה, שימוש, חשיפה, ציתות, שיבוש, העתקה או השמדה של המידע מפני גורמים זדוניים. לאבטחת מידע שלושה יעדים עיקריים והם:

  • שלמות (Integrity) – להגן על המידע מפני שינויים זדוניים או השמדה.
  • סודיות (Confidentiality) – הגבלה של החשיפה והגישה למידע ובכלל זה הגנה על הפרטיות וזכויות קנייניות.
  • זמינות (Availability) – לשמור על זמינות המידע ויעילות הגישה אליו בכל זמן.

התייעצו ותהיו מוגנים מפני תקיפה

קיימים סוגי תקיפות סייבר רבים מספור. החל ממתקפות איטיות לאיתור סיסמאות ברחבי הרשת, מתקפות של ציתות והאזנה, מתקפות Phishing  כלפי יחיד או כלפי מסה של משתמשים, וכלה במתקפות שמנסות להעמיס על השרתים ולגרום לקריסתם.
אם טרם אבטחתם את המידע שברשותכם זה הזמן לעשות זאת וחשוב להתייעץ עם עורך דין אבטחת מידע לשם כך.

עורך דין מלווה לתחום. למה זה חשוב?

בין אם אתם כבר נעזרים בשירותי אבטחת מידע או שאתם מתכננים לשכור שירותי ספק שכזה, תופתעו לגלות את החשיבות הרבה של עורך דין דיני אינטרנט בכל התהליך. מעבר לפגיעות העסקיות גרידא כגון פגיעה במוניטין עקב פירצה באבטחה המיתרגמת לתקיפה ולפגיעה הכלכלית שיכולה להיגרם לעסק מסוגי תקיפות סייבר שונות, למתקפת סייבר יש גם השלכות משפטיות לאור נהלי אבטחת מידע וחוקי פרטיות הדורשים מבעלי עסקים מערך אבטחת מידע חזק ואמין. כישלון באבטחת המידע עלול להוביל לקנסות וסנקציות רגולטריות ועדיף להיערך לכך מבעוד מועד.

מה כולל הליווי:

ליווי מטעם עורך דין דיני אינטרנט ממשרדנו יקנה לכם מספר שירותים אשר הינם הכרחיים בניהול מערך אבטחת המידע של בית העסק שלכם. בכללם:

  • ייצוג במו”מ בכל הנוגע להסכמים המערבים נושאי אבטחת מידע.
  • הטמעת הדרישות הרגולטריות.
  • סיוע בגיבוש מסמכי מדיניות פנימיים בתחום אבטחת המידע.
  • צמצום הסיכונים המשפטיים הנשקפים מבעוד מועד.
  • וכן, ושלא תזדקקו לכך, אף ייעוץ עורך דין אבטחת מידע מקצועי במקרה של פגיעה ממתקפת סייבר והתמודדות עם ההשלכות.

צרו קשר בטלפון 074-764-84-66

לקבלת ייעוץ מקצועי חייגו עכשיו 074-764-84-66 או מלאו את הפרטים

ניהול תיקים מורכבים

תחומי התמחות

טכנולוגיה

בכל חברה פרטית, בית עסק, מוסד ציבורי או ממשלתי ישנו מידע חשוב השמור בצורה מוצפנת. ברגע שהמערכות נפרצות על ידי האקרים וארגונים שונים.

אבטחת מידע

נושא אבטחת המידע הוא אחד הנושאים החשובים ביותר עבור חברות בישראל. מידע פנימי של חברה יכול לכלול נתונים רבים כגון מידע על פטנטים ועוד.

תביעות לשון הרע

הטכנולוגיה המודרנית וההתפתחות המהירה שלה מציבות אתגרים שעימם על מערכת המשפט להתמודד כשהיא משתמשת בכלים הקיימים ומתאימה אותם למציאות.

ליטיגציה בתחום הסייבר

חברות וארגונים בישראל נאלצים לעמוד בסטנדרטים גבוהים בשמירה על המידע שלהם במערכות המחשוב. חוק הגנת הפרטיות אינו מיושם והמחוקק לא השכיל להבין זאת.

זכויות יוצרים

חוק זכות יוצרים, התשסתשס"ח-2007 מגדיר את סוגי היצירות שעליהן חלה הגנת זכות יוצרים בס 4 לחוק 4. היצירות שבהן יש זכות יוצרים (א).

תביעות נזיקין ברשת

תביעות נזיקין בעידן הטכנולוגיה נועדה להבטיח כי חברות מוסדות רשויות, בנקים וחברות ביטוח ישכילו להבין כי חוק הגנת הפרטיות חייב להיות מיושם על ידיהם.

דילוג לתוכן